Εντείνονται οι φήμες ότι οι AC/DC σχεδιάζουν μια παγκόσμια περιοδεία
![Boxset με βιβλίο και τέσσερα CD για τον Fast Eddie Clarke των Motörhead](https://www.rebelfm.gr/wp-content/uploads/2024/07/fast-eddie-clark-motorhead-dead-67-read-660e299d-bdde-48cb-9ff5-f2cfba9d9fa3-600x338.webp)
Ο δήμαρχος του Μονάχου, Ντίτερ Ράιτερ επιβεβαίωσε σε δημοσιογράφο ότι οι AC/DC πρόκειται να εμφανιστούν στο Ολυμπιακό Στάδιο της πόλης, στις 12 Ιουνίου. Η ημερομηνία της εμφάνισης του θρυλικού συγκροτήματος διέρρευσε κατά τη συνεδρίαση του Δημοτικού Συμβουλίου.
Την ίδια ώρα, εντείνονται οι φήμες ότι οι AC/DC σχεδιάζουν μια παγκόσμια περιοδεία το επόμενο έτος, συμπεριλαμβανομένης μιας πιθανής εμφάνισης στο φεστιβάλ Rock In Rio, που θα πραγματοποιηθεί τον επόμενο Σεπτέμβριο, στο Ρίο Ντε Τζανέιρο.
Η πρώτη τους εμφάνιση των σπουδαίων hard rockers, μετά από επτά χρόνια, πραγματοποιήθηκε στις 7 Οκτωβρίου στο φεστιβάλ Power Trip στο Indio της Καλιφόρνια, έχοντας μαζί τους τον ντράμερ Matt Laug. Ο 55χρονος Αμερικανός ντράμερ έχει παίξει με πολλά συγκροτήματα/καλλιτέχνες όπως οι Alanis Morissette, Alice Cooper, Slash’s Snakepit και Vasco Rossi.
Φωτογραφία: rollingstone.com